Balandis
12
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Parodos „Mes silpnesni už daiktus“ atidarymas
2024-01-25 17:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės aikštė, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Parodos „Mes silpnesni už daiktus“ atidarymas

Sausio 25 d. 17 val. vyks parodos „MES SILPNESNI UŽ DAIKTUS“ atidarymas. Paroda skirta neseniai išėjusio rašytojo Kęstučio Navako 60-ies metų jubiliejuisiekiant atskleisti jo ryškią, gal net ekscentrišką asmenybę ir svarų kūrybinį palikimą, bei papasakoti ne tik apie K. Navako kūrybą, bet ir apie jo gyvenimo būdą.


Eilėraštyje „continental“ K. Navakas pasakoja apie daiktus, citatas, rankraščius, kurie pergyvena žmones – net ir pačius garsiausius menininkus. Neseniai išėjęs rašytojas paliko namus, kurie vis dar saugo tyliai kažko tebelaukiančius daiktus – vertingus ir visai beverčius, tačiau su savomis istorijomis, sugėrę visas įmanomas gyvenimo spalvas. Namai – tai veidrodis, atspindintis jame gyvenusįjį. „Artistiški“ K. Navako namai ypač. Todėl parodoje ir leisime jiems kalbėti.


Parodos atidarymo diena – sausio 25 d. – pasirinkta neatsitiktinai, nes panašiu metu žiemą švenčiamas klasiko Lordo Bairono gimtadienis. Tai vienas iš K. Navako mitų ir išrinktųjų, kurio gimtadienius jis švęsdavo kiekvieną žiemą. Tad, parodoje šiek tiek apie šią ir kitas poeto legendas, kurias jis taip mėgo apie save kurti. Poeto mylimą Kauną. Taip pat iki šiol neskelbti žymių poetų vertimai, prie kurių jis dirbo paskutiniuosius metus, bet taip ir nespėjo išleisti knygos. Žinoma, muzika – nuo mėgstamos klasikos iki sunkaus roko, – nes tai buvo esminis jo gyvenimo vektorius šalia literatūros. Ir namai, kurie tebesaugo jo buvimą. Parodoje jų vaizdas bus įamžintas nuotraukose. – parodos kuratorė Audronė Meškauskaitė.


Parodos atidaryme dalyvaus K. Navako pirmasis redaktorius, draugas ir kolega poetas, eseistas Donaldas Kajokas. K. Navako kūrybą skaitys aktorius Vytautas Gasiliūnas. Taip pat parodos atidarymo metu laukia išskirtinė proga – K. Navako namus bus galima pamatyti poeto ir menininko Dominyko Andriuškevičiaus vintažine kamera filmuotuose kadruose.


Maloniai kviečiame!

Daugiau apie parodą: https://maironiomuziejus.lt/post-t-exhibitions/mes-silpnesni-uz-daiktus/ 

______

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt. 

     

    Parodos „KaBINKIS“ atidarymas
    Parodos „KaBINKIS“ atidarymas
    2024-04-19 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės aikštė, Kaunas, Kauno m. sav