Gruodis
4
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Muzika

PASAULIO MUZIKOS ŽVAIGŽDĖS UKRAINAI
2022-08-12 19:30 Pažaislio vienuolynas, Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

PASAULIO MUZIKOS ŽVAIGŽDĖS UKRAINAI

Pažaislio muzikos festivalis ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ š. m. rugpjūčio 12 d. Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme pakvies į išskirtinį muzikinį projektą „Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“, skirtą Ukrainai. Pasaulinio garso dirigentė ukrainietė Oksana Lyniv kartu su savo tautiečiais – baritonu Andrei Bondarenko, smuikininku Andrii Murza, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru atliks programą, skirtą savo Tėvynei. Koncerte be žinomų klasikos kūrinių daug dėmesio bus skiriama ukrainiečių kompozitorių muzikai.

Visos lėšos, surinktos už parduotus bilietus į šį koncertą, bus skirtos nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams paremti.

Tarptautinį pripažinimą pelniusi dirigentė OKSANA LYNIV yra pirmoji moteris dirigentė „Bayreuth Baroque Opera Festival“ istorijoje, kuriame ji 2021 m. debiutavo su opera – „Skrajojantis olandas“. Menininkė yra ir pirmoji italų operos teatro „Comunale di Bologna“ orkestro vyriausioji dirigentė moteris, o nuo 2022 m. ir šio teatro muzikos vadovė. O. Lyniv pasiekimai ir talentas gavo aukščiausią įvertinimą ir 2020 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose („International Opera Awards“) – ji pelnė „operos Oskarą“ geriausios dirigentės kategorijoje. Savo šalyje O. Lyniv yra festivalio „LvivMozArt“ įkūrėja ir meno vadovė, Ukrainos jaunimo simfoninio orkestro (YsOU) įkūrėja, dirigentė ir meno vadovė.

Ukrainos atlikėjai baritonas Andrei Bondarenko ir smuikininkas Andrii Murza, Oksanos Lyniv sutuoktinis – taip pat tarptautinėse scenose puikiai žinomi ir pripažinti menininkai. 2011 m. A. BONDARENKO laimėjo aukščiausią apdovanojimą prestižiniame „BBC Cardiff“ konkurse metų dainos atlikėjo kategorijoje. Solisto repertuare yra visos pagrindinės baritono partijos, o jo pasirodymais gėrėjosi „Carnegie“ (JAV), „Wigmore“ (D. Britanija) koncertų salių, Kelno, Berlyno, Miuncheno, Štutgarto, Ciuricho, Sidnėjaus bei kitų garsiausių pasaulio operos teatrų klausytojai. Lietuvos operos mylėtojai taip pat puikiai prisimena A. Bondarenkos sukurtą Onegino vaidmenį Dalios Ibelhauptaitės 2016 m. režisuotoje P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. A. Bondarenko bendradarbiavimų sąraše jau rikiuojasi tokios pavardės, kaip Ivoris Boltonas, Yannikas Nézet-Seguinas, Vasily Petrenko, Enrique Mazzola, Kirilas Karabitsas, Andrew Littonas, Teodoras Currentzis, Michaelis Sturmingeris, Omeras Meiras Wellberis, Daniele Callegari, Lorenzo Viotti, Stefano Ranzani, Giacomo Sagripanti, Giampaolo Bisanti, Nickas Carteris, Ivanas Repušićas, Dmitry Kitajenko ir Cornelius Meisteris.

Smuikininkas ANDRII MURZA greta solinės ir kamerinės muzikos atlikėjo karjeros yra tarptautinio Odesos smuikininkų konkurso įkūrėjas bei meno vadovas. A. Murza yra dalyvavęs tarptautiniuose Heidelbergo, Santandero, „LvivMozArt“ festivaliuose, koncertavęs daugelyje Europos, Azijos ir JAV koncertų salių. A. Murza kaip solistas koncertavo su Baden-Badeno filharmonijos, Kordobos, Ukrainos nacionaliniu simfoniniu, Odesos simfoniniu orkestrais, bendradarbiavo su žymiais pasaulio dirigentais: Oksana Lyniv, Azizu Shokhakimovu, Pawelu Przytocki, Hobartu Earle bei Peteriu Csaba.

Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme įvyksiantis muzikinis projektas „Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 “ programos dalis.

Bilieto kaina: 20eu.

Taikomos nuolaidos:

Asmenys su negalia: 50%

Moksleiviai: 30%

Senjorai: 30%

Studentai: 30%