Balandis
26
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

Performansas Somehow Myself survived the Night
2022-03-16 19:00 Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Performansas Somehow Myself survived the Night

Kovo 16 d. kviečiame į prancūzų choreografo Alban Richard kartu su šokio dirbtuvių dalyviais sukurtą performansą „Somehow Myself Survived the Night“ ir prancūzų-lietuvių šokio programos „KlaipėDAnse“ trumpametražių šokio filmų peržiūrą Kauno centriniame pašte. Dvi valandas truksiančio nemokamo renginio metu galėsite laisvai judėti tarp performanso ir kino erdvių, būti tiek, kiek panorėsite.
PERFORMANSAS
„Somehow Myself Survived the Night“
Kūnai-vaiduokliai, atsikartojantys judesiai, besimainantys veidai, veiksmų ir ritmų plejados – „Somehow Myself Survived the Night“ – tai performansas, paremtas sekimo idėja. Šokėjų judesiai, atidžiai sekdami muziką, nuolat atsitiktinai pertraukiami, sukuriant stiprią ir skulptūrišką fizinę įtampą. Žiūrovai kviečiami neskubėti, užsibūti ir patirti kūrinį per vaizdą ir sensoriką.
Alban Richard – choreografijos centro Prancūzijoje Caen en Normandie vadovas, choreografas. A. Richard kuria spektaklius, kurių pagrindinis principas yra ilgą laiką trunkantis judesių ir (arba) garsų kūrimas nenutrūkstamais ciklais. Tarsi šokančios-skambančios skulptūros atlikėjai įsikuria parkuose, soduose, paveldo vietose ar muziejuose.
FILMAI:
PO ODA
Ritmas, pulsacija, šviesos kokonai, gamtos ir kūno architektūra - taip unikalų Lietuvos kraštą, Kuršių neriją, ir jos gyvybės trapumą filme atskleidžia prancūzų choreografė Mathilde Monfreux, video menininkė Trécy Afonso ir Šeiko šokio teatro šokėjai. Čia šokančio kūno ir natūralių formų sintezė menamas jų jungtis paverčia regimomis architektūrinėmis formomis. Tarsi praskleidus Majos šydą, žiūrovui atsiveria subtilus žmogaus ir pasaulio ryšys, kur kiekvienas elementas neabejotinai veikia visą sistemą. Su prancūzių kūrėjoms būdingu subtilumu ir organiškumu filmas panardina žiūrovą į poetišką gamtos ir šokio tėkmę.
Šis filmas – tai dar vienas prancūzų - lietuvių kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykstančios nuo 2017 metų, vaisius.
Režisierės: Trécy Afonso and Mathilde Monfreux
Choreografė: Mathilde Monfreux
Šokėjai: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Marija Ivaškevičiūtė, Mantas Černeckas, Olga Gerasimova, Madeleine Jefferson, Ugnius Motiejūnas, Laurynas Krasauskas, Mathilde Monfreux
Operatorė ir montuotoja: Trécy Afonso
Kompozitorė: Raphaële Dupire
Šeiko šokio teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Edita Aliochno, Aurelijus Davidavičius, Goda Giedraitytė, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Produkcija: Šeiko šokio teatras
Koprodukcija, finansavimas: Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Padėka Kano miesto nacionaliniam choreografijos centrui Normandijoje (Prancūzija) ir Albanui Richardui
Trukmė: 24 min.
AUDROS AKIS
„Audros akis“ tyrinėja universalius chaoso ir tvarkos dėsnius. Tai filmas, paremtas prancūzų choreografo, Chaillot (Šajo) nacionalinio šokio teatro Prancūzijoje vadovo, Rachid Ouramdane spektaklio tu pačiu pavadinimu choreografija ir sukurtas kartu su Šeiko šokio teatru.
Kūrinyje choreografas pasitelkia organizuotų ir anarchiškų grupių judėjimą. R. Ouramdane įkvepia paradai, riaušės, demonstracijos bei skraidančių paukščių būriai. Taip ekrane randasi nuolat kintantys tvarkos ir chaoso paveikslai. Šie vaizdiniai, o ypač perėjimo iš vienos būsenos į kitą akimirkos, kuria paraleles su šiandienos visuomenių procesais, o šokėjai tampa visuotinių taisyklių valdomos chaotiškos būtybės metafora. Lyg energijos šuoras, besisukantis kaleidoskopas, spektaklis įtraukia žiūrovą į beveik hipnotišką būseną – tarsi stebėtum iš debesų, perkūnijos ir lietaus besiformuojančią audros akį.
Rachid Ouramdane kuria meno projektus nuo 1995 m. Nuo 2010 m. iki 2015 m. dirbo teatre „Theâtre de la ville“ (Paryžius), nuo 2005 iki 2015 m. –„Bonlieu scène nationale“ (Ansi). Nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Liono operos ir baleto teatru („Superstars“, 2006; „All around“, 2014), dirbo su Rusijos šokio trupe „Migrazia“ (rezidencija Sibire ir projektas „Intradance“ („Borscheviks... a true story...“), 2010), taip pat su trupės „Candoco Dance Company“ (Didžioji Britanija) projektu 20-mečio proga su negalią turinčiais šokėjais („Looking back“, 2011) ir kt. Rachidui Ouramdane įkūrus „L‘A“ šokio trupę, jo spektakliai remiasi darbo su kino kūrėjais ir autoriais patirtimi. 2016-2021 m. R. Ouramdane vadovavo Nacionaliniam Grenoblio šokio centrui, o nuo 2021 m. balandžio yra Chaillot nacionalinio šokio teatro vadovas. Greta kūrybinių projektų, R. Ouramdane dalyvauja tarptautinėse tiriamosiose mokymosi ir vadybos mainų dirbtuvėse Prancūzijoje, Rumunijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, JAV.
Šokio filmas „Audros akis“ – Prancūzijos-Lietuvos kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykdomos nuo 2017 metų, dalis.
Choreografas: Rachid Ouramdane (FR)
Režisierė: Agnija Šeiko
Montažo režisierius, operatorius: Marius Paplauskas
Apšvietėjas: Aurelijus Davidavičius
Kompozitorius: Jean-Baptiste Julien (FR)
Šokėjai: Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Arūnas Mozūraitis, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Viktorija Zobielaitė
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Edita Aliochno, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Filmo sukūrimą remia: Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Premjera: 2022
Trukmė: 10 min.
„KlaipėDAnse” – tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų, kuria siekiama stiprinti šalių kultūrinį bendradarbiavimą.
„KlaipėDAnse“ savaitė įgyvendinama kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.
Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio programą „KlaipėDAnse“ įgyvendina Šeiko šokio teatras, Caen Nacionalinis šokio centras Prancūzijoje, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje bei Klaipėdos miesto savivaldybė.

Spektaklis "Hirošima, mano meile"
Spektaklis "Hirošima, mano meile"
2024-04-26 18:00 Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio gatvė, Kaunas
Šokio spektaklis „Visa, ko mums reikia, yra meilė“
Šokio spektaklis „Visa, ko mums reikia, yra meilė“
2024-04-26 19:00 Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio gatvė, Kaunas, Kauno m. sav
Tizianos Longo šokio spektaklis „Tikra širdis / Magokoro“
Tizianos Longo šokio spektaklis „Tikra širdis / Magokoro“
2024-04-27 11:00 K. Donelaičio g. 16, Kaunas, Kauno m. sav
Teatrinis ritualas moterims "Atvira Oda"
Teatrinis ritualas moterims "Atvira Oda"
2024-04-27 12:00 Kęstučio gatvė 74 A, Kaunas
Teatrinis ritualas moterims "Atvira Oda"
Teatrinis ritualas moterims "Atvira Oda"
2024-04-27 15:30 Kęstučio gatvė 74 A, Kaunas