Birželis
1
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Pirmiausia veiksmas buvo!
2023-03-22 11:00 - 2023-05-01 12:00 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio gatvė 56, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Pirmiausia veiksmas buvo!

Pirmiausia veiksmas buvo!
Parodos darbo laikas: III-V 11 val. - 18 val.
---
„Pirmiausia veiksmas buvo!“ – žodžiai iš Johano Wolfango Goethės „Fausto“, kuriais prieš sudarydamas sandorį su Mefistofeliu, mokslininkas pripažįsta veiksmo pirmenybę prieš mintį ir žodį pasaulio tvarkos kaitoje. Šiuos žodžius 1906 m. Balstogėje, Dnipre ir Odesoje veikusi anarchistų grupuotė „Juodoji vėliava“ pasirinko kaip šūkį, kuriuo nedviprasmiškai išreiškė agresyvios fizinės jėgos taikymą priešinantis tuometinei caro valdžiai bei vis labiau įsigalintiems pramonininkams ir bankininkams. Šios ir kitų anti-imperialistinių grupuočių veikusių teritorijoje, kurią šiuo metu dalina Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos ir Rusijos valstybių sienos, istoriją 2021 m. prikėlė Balstogės galerijoje „Arsenal” vykusi paroda „Na początku był czyn!”. Jos kuratoriai ne tik atvėrė šiuos archyvus, bet ir kartu su menininkais (ir) aktyvistais apmąstė šiandienos socialinių, politinių ir šiuolaikinio meno virsmų kontekstą.
Kauno menininkų namuose rengiama paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!“ papildo Balstogėje pradėtą pasakojimą naujai rašoma anarchistinių judėjimų Lietuvoje istorija. Atverdama archyvus, ši istorija įsupa parodą į pokalbį apie radikalių kolektyvinių ir asmeninių naratyvų rašymo bei skaitymo būdus, apie pasipriešinimo dominuojančioms galioms ir jų reprezentacijos formoms (ne)galimybes, apie kasdienybės paraščių nelygumus.
---
Parodos dalyviai: Anastasia Sosunova, Agnė Jokšė, Anton Karyuk, Naglis Kristijonas Zakaras, Goda Palekaitė ir Adomas Palekas, Iza Tarasewicz, Liliana Zeic, Gardino archyvo nežinomas autorius.
---
𝗣𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘀 𝗱𝗶𝘀𝗸𝘂𝗿𝘀𝘆𝘃𝗶 𝗿𝗲𝗻𝗴𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗮:
Balandžio 12 d. 18 val. socialiniame centre „Emma“ projekto tyrėjai/os, Darius Pocevičius, Viktorija Kolbešnikova ir Tomas Marcinkevičius, kalbėsis apie pasipriešinimo istorijų rašymo patirtis. Pokalbį moderuos Agnė Bagdžiūnaitė.
Balandžio 13 d. 18.30 val. Kauno menininkų namuose ekskursija po parodą su kuratore Vaida Stepanovaite. 20 val., po ekskursijos, socialiniame centre „Emma“ visų lauks proginė vakarienė.
Gegužės 1 d. 16 val. Kauno menininkų namuose parodos uždarymo proga kuratorės Auksės Petrulienės pristatymas Darbo muziejaus tema ir edukatorės Astos Volungės vedamos zinų dirbtuvės.
Daugiau informacijos apie renginių programą rasite www.kmn.lt
---
Parodos kuratoriai: Edgaras Gerasimovičius, Vaida Stepanovaitė
Tyrimo ir renginių programos kuratorė: Agnė Bagdžiūnaitė
Parodos Balstogėje „Na początku był czyn!” kuratoriai: Matthew Post ir Katarzyna Różniak-Szabelska
Dizainas: Vytautas Volbekas
Organizuoja: Kauno menininkų namai, Swallow (Vilnius), galerija Arsenal (Balstogė)
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Dėkojame: Antanui Stanislauskui, socialinio centro „Emma“ kolektyvui.