Spalis
2
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Literatūra

ŠETENIŲ SKAITYMAI. Susitikimas su rašytoja Nora Ikstena (Latvija)
2023-09-29 18:00 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio gatvė 56, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

ŠETENIŲ SKAITYMAI. Susitikimas su rašytoja Nora Ikstena (Latvija)

2022-aisiais tarptautinio rašytojų ir knygų festivalio „Kauno literatūros savaitė“, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas, inicijuoti rudeniniai Šetenių skaitymai grįžt!
▪️Apie ŠETENIŲ SKAITYMUS
„Šetenių skaitymai“ ypatingi tuo, jog, skirtingai nei per festivalį gegužę, į juos kviečiamas ne būrys rašytojų, o vienas žymus pasaulio autorius ar autorė. Svarbią Šeteniuose (Kėdainių raj.) gimusio nobelisto Czesławo Miloszo kūrybinio palikimo dalį sudaro tekstai, iš rašytojo perspektyvos gvildenantys aktualius visuomenės bei politikos klausimus. Taigi, jis itin tinkamas patronas renginiui, kuriame susipina literatūrinės įžvalgos ir nūdienos aktualijas gvildenančios diskusijos.
Šiemet su skaitytojais susitiks viena žymiausių latvių rašytojų Nora Ikstena, kuri Lietuvoje lankysis pirmą kartą!
▪️Apie rašytoją ir jos kūrybą
Jau pirmasis Noros Ikstenos romanas „Gyvenimo šventė“ (Dzīves svinēšana, 1998) Latvijoje tapo kultiniu bestseleriu. Ikstena yra labai produktyvi rašytoja, išleidusi net 35 įvairaus žanro knygas, be to, ji viena iš labiausiai į kitas kalbas verčiamų latvių autorių.
Žymiausia jos knyga – romanas apie trijų kartų moterų likimą tarybinėje epochoje „Motinos pienas“ (Mātes piens, 2015), parašytas kaip latvių rašytojų kolektyvinio projekto, skirto šalies Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, dalis. Pagrindinės herojės prototipas – tai pačios rašytojos motina, dirbusi provincijos gydytoja. Romanas pateko į britų premijos EBARD trumpąjį sąrašą ir buvo plačiai pristatytas anglakalbėse šalyje. Iš viso jis išverstas į penkiolika kalbų, o lietuviškai pasirodė 2019-aisiais ir susilaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Pagal romaną „Motinos pienas“ aktorė Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) pastatė solo spektaklį, o Latvijoje pagal jį neseniai pastatytas filmas „Soviet Milk“ (2023), kurio premjerą Lietuvoje bus galima išvysti rugsėjo 27 d., 18 val., Kauno kino centre „Romuva“.
Lietuva rašytojai taip pat nesvetima šalis – ji čia dalyvavo savo knygų pristatymuose, bendravo su Sigitu Geda ir Jurga Ivanauskaite. Kaune Nora Ikstena svečiuosis pirmą kartą. Į „Šetenių skaitymus“ ji atvyksta su specialiai šiai progai parašytu eseistiniu pranešimu „Džiugi žinia“, kuriame atsispiria nuo Czesławo Miloszo XX amžiaus istorijos apmąstymų ir pritaiko juos mūsų laikams. Susitikime su skaitytojais ji taip pat atvers su nuolankumu ir džiaugsmu kuriamo naujausio romano „Jona“ puslapius.
🎬 Prieš susitikimą kviečiame į pagal autorės romaną „Motinos pienas“ (2015) sukurto filmo premjera: „Soviet Milk“ (2023, Latvija).