Rugpjūtis
15
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kiti

Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos pirmasis veiksmas: SUKILIMAS (23 d.)
2022-01-23 10:00 Įvairios Kauno miesto centrinės dalies erdvės, Centras, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje
Rekomenduojame

Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos pirmasis veiksmas: SUKILIMAS (23 d.)

Paroda „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary“

 Įvairios Kauno vietos

Dizaino artefaktų paroda-pasakojimas Kauno centro vitrinose pristato Lietuviško dizaino raidą. Sonatos Šulcės kuruojamoje parodoje – baldai, grafinis dizainas, šviestuvai, tekstilė, taip pat – svarbiausi dizaino kūrėjai. Lietuviško dizaino raida dalijama į kelis esminius laikotarpius: tarpukarį, sovietmetį ir šiandieną – visi šie etapai bus pristatomi parodoje. 

Automobilių instaliacijos

Visą dieną, Kauno tardymo izoliatoriaus išorinė siena (A. Mickevičiaus g. 11), Viešbutis „Moxy Kaunas Center“ (Maironio g. 21), Kauno įgulos karininkų ramovė (A. Mickevičiaus g. 19)

Jaunų menininkų kolektyvas „Kosmos Theatre“ skirtingose miesto vietose pristato intriguojančią senų automobilių instaliaciją – savotiškas vaizduotės ir laiko mašinas. Ši provokuojanti meninė instaliacija kels su miesto istorija susijusius klausimus, kartu ji pristatys naują „Kosmos Theatre“ projektą – mobiliąją meninių-istorinių maršrutų programėlę „KOSMOS APP“.

Tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“

10:00–18:00, Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102, Mokamas

Tai vienas ryškiausių Europos kultūros sostinės atidarymo ciklo akcentų. Jo autoriai – daugiau nei dvidešimt menininkų ir architektų iš penkių šalių.

Paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“ kalba apie modernizmo paveldo likimą šiuolaikiniuose Europos miestuose. Ja siekiama atskleisti šio architektūros stiliaus vertę ir patrauklumą šiuolaikiniam žiūrovui, miestiečiui, specialistui ir mėgėjui. 

Šia paroda Kaunas demonstruoja lyderystę modernizmo paveldo srityje ir galutinai įsitvirtina kaip vienas iš pasaulio modernizmo tyrimų, populiarinimo ir traukos centrų. 

Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“  

10:00–18:00, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55 

Mokamas

Paroda, vien dėl kurios bus verta atvykti į Kauną ir kuri ilgam įrašys miestą į Europos kultūros žemėlapį. Lankytojams duris atvers šiuolaikinio meno genijaus Williamo Kentridge’o paroda. 

Menininkas kviečia mus į dialogą su savimi. „Tai, ko neatsimename“ – paroda siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius.   

Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.  

13-oji Kauno bienalė „Once Upon Another Time... gyveno jie jau kitaip“

11:00–19:00 (Krepšinio namai); 10:00–17:00 (A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus); 10:00–18:00 (Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus)

Bienalės parodoje pristatomi 23 tarptautinių menininkų ar jų grupių kūriniai, tyrinėjantys mitus ir pasakas  bei realybėje patirtas asmenines ir bendruomenines išlikimo ir virsmo istorijas. Neįprastose vietose įkurdintų šiuolaikinio meno objektų lankymas – tai kelionė po Kauno miestą ir žmonijos išgyvenimo istoriją, pateiktą naujais būdais. 

Paroda „MagiC Carpets Landed“

12:00–17:00 Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16, Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Jūsų dėmesio laukia tarptautinė paroda „MagiC Carpets Landed“ (liet. „Stebuklingi kilimai nusileido“)!  Tai – vienas seniausių „Kaunas 2022“ projektų, kurtas net ketverius metus visoje Europoje. Būtinai ateikite pažiūrėti ir rasti šį tą artima – juk projektas pasakoja unikalias, tačiau visiems mums atpažįstamas istorijas apie keliones tarp žmonių, bendruomenių, menininkų ir kuratorių.

Kauno bienalės teatralizuota ekskursija

11:00–12:30 ir 14:00–15:30, Susitikimo vieta bus patikslinta. Privaloma registracija.

Martine Feipel ir Jeano Bechameil (LU) paroda „Rytojaus pasaulio mechanika“  

11:00–16:00, Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Martine Feipel ir Jeano Bechameilio duetas (LU) savo kūriniuose leidžia vešėti vaizduotei, nestabilumo ir alogiškumo jausmams, nors kūrinių realybė – kontroliuojamas ir apibrėžtas šiuolaikinis pasaulis. Parodoje menininkai tyrinėja utopijas, formavusias XX a. pasaulėjautą, įkrautą industriją šlovinančių simbolių, kartu kritiškai žvelgia į padėtį, kurioje atsidūrėme. 

Paroda – „Esch 2022“ programos dalis.

Paroda „ARNO FUNKcionalizmas“

11:00–18:00, A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2 

Paroda skirta vienam įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų, inžinierių, interjerų meistrų – Arnui Funkui (1898–1957), diegusiam funkcionalizmo krypties principus gyvenamojoje ir visuomeninėje architektūroje. Parodoje pristatoma architekto kūryba, to laikotarpio pastatų architektūros ir interjerų principai, išryškinantys ir formavę Kauno architektūrinio kraštovaizdžio unikalumą. 

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

12:00–22:00, Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25 

Yoko Ono aplanko savo draugo Jurgio Mačiūno gimtinę – Kauną.

Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono atpažįsta visi. Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona, kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie Fluxus ištakų.   

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo savaitgalį publikai bus atverta didžiulė Yoko Ono instaliacija „Ex It“ modernistiname Lietuvos banko pastate Kauno centre

Šviesos ir garso misterija 

16:00–23:00, Kauno valstybinio muzikinio teatro pastatas ir jo prieigose esantis Miesto sodas

Kauno valstybinis muzikinis teatras specialiai „Kaunas 2022“ atidarymui paruošė iškilmingą programą. Joje žiba čia puoselėjami žanrai – laukia operų, operečių, miuziklų muzikos koliažas, sintezuotas su šviesos ir spalvų instaliacija ant teatro fasado. Valandos trukmės misterija bus transliuojama su pertraukomis.

Dirbtuvės „Mitinio Žvėries kilimas“ 

12:00–17:00, Kauno kultūros centras, Mažoji salė, Vytauto pr. 79 

Atvirų kūrybinių dirbtuvių metu pamatysite, kaip gimsta ir auga paslaptinga pieva. Čia, naudojant Kauno miesto ir rajono gyventojų namuose esančius nebereikalingus siūlus, bus mezgamas, neriamas, rišamas, siuvamas ir didelėse gobeleno audimo staklėse audžiamas kilimas-pieva – Kauno Mitinio Žvėries poilsio vietelė. 

Patyriminė instaliacija „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“

17:00–21:00,  Kavinė Mažasis Paryžius, K. Donelaičio 42-1, Kaunas 

Dokumentinio teatro spektaklio „Taksi“ pristatymo renginys pakvies į legendinę, pirmaisiais atkurtos Nepriklausomybės metais įkurtą Kauno kavinę, praeityje mėgtą ir Kauno taksistų. Galėsite susipažinti su dokumentinio spektaklio dalyviais bei dalintis savo atsiminimais ir patirtimis nutikusiomis Kauno taksi. 

Improvizacinės muzikos dirbtuvės

14:00–18:00, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Improvizuotos muzikos dirbtuvės muzikinį išsilavinimą turinčius žmones, jaunuosius muzikos kūrėjus, atlikėjus bei pedagogus supažindins su improvizacinės muzikos žanru, jo metodika bei estetine išraiška. 

Ekspozicija „Rūmų istorijos“

11:00–16:00, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis. Juk šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

Interaktyvi meno instaliacija 

12:00–16:00, Kauno miesto Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57 

Interaktyvios meno instaliacijos kūrėjai kviečia užsukti ir tapti technologijų bendraautoriais, o į kalbą, sakinius bei įprastas žodžio reikšmes pažvelgti iš naujos perspektyvos. Čia sutiksite robotą-poetą, kuris, įkvėptas jūsų veido bruožų, sukurs unikalų kūrinį. Tuo tarpu klasikiniai literatūros tekstai iš bibliotekos archyvų bus pateikti dirbtinio intelekto algoritmų interpretacijai ir suguls į naujas variacijas. 

Edukacinės dirbtuvės „V. Starevičiaus animacijos laboratorija“ 

10:00–11:00; 11:30–12:30; 13:00–14:00, Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A. Registracija telefonu 8 647 83137 

Kartu su Kauno valstybinio lėlių teatro konstruktoriumi-lėlininku Audriumi Bartninku kviesime mažuosius kino entuziastus susipažinti su animacijos istorija: nuo populiariausių dabar kino ekranuose ir televizijoje rodomų animacinių filmų iki pačių animacijos ištakų bei sustabdyto kadro technikos, kurios pradininkas buvo Kaune dirbęs Vladislovas Starevičius. Užsiėmimai skirti 7–11 metų vaikams. 

Mi(s)tinių būtybių skulptūrų paroda „Kauno žvėries brolija“   

10:00–14:00, K. Donelaičio g. 8.     

Kauno Mitinis žvėris yra ne vienas. Ir jis priklauso mi(s)tinių būtybių subkultūrai. Mūsų tikslas pristatyti vyksmą, kurio pagrindinis akcentas – mi(s)tinių būtybių skulptūrų paroda. Tai būtybės, kurios „atsiliepė“ į Kauno Mitinio žvėries šauksmą – sukilti ir dar garsiau, ir toliau skleisti naująjį Kauno miesto mitą. Bus pristatytos bent penkios būtybės, tarp kurių Kaukas, Cerberis, Feniksas, Slibinas bei Baziliskas. Būtybių kūrėjai – menininkai Ala Volkova ir Donatas Beniulis.  

Pasirodymas, instaliacija „Komendanto bunkeris / Į šiuolaikinę tvirtovę“

14:00–18:00, Perkūno al. 2A, sekite nuorodas Parodos g. ir Vytauto parke.  

Pirmą kartą lankytojams atsivers paslaptinga vieta miesto centre. Komendanto bunkeryje vyks sukilimas – virsmas iš carinės tvirtovės į šiuolaikinę, laisvės tvirtovę. Bunkerio prieigos laužais ir šiuolaikine muzika kvies miesto gyventojus sukrusti – sukilti ir žengti į Šiuolaikinę sostinę kartu su Kauno tvirtovės bendruomene. Kviečiame apsirengti įvairių laikmečių apranga, ir užsukti į svečius! 

Novi Sado avangardo paroda

11:00–17:00, Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Serbų avangardo parodoje pristatoma konceptualaus meno raida Novi Sade. Parodos lankytojai kviečiami susipažinti su XX a. septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose aktyvių Novi Sado menininkų ir jų grupių veikla bei jos tęstinumo atgarsiais šiandienoje.

Paroda - „Novi Sad 2022“ programos dalis.


Erdvinė skulptūra „K-Totem“
Erdvinė skulptūra „K-Totem“
2021-12-01 09:00 Steigiamojo Seimo aikštė, Šv. Gertrūdos gatvė, Kaunas
Vizitinė: prodiuseris // atvira diskusija
Vizitinė: prodiuseris // atvira diskusija
2022-08-18 14:00 Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio gatvė, Kaunas
Pokalbiai apie du miestus: gatvės menas
Pokalbiai apie du miestus: gatvės menas
2022-08-18 18:00 Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija, A. Mackevičiaus gatvė, Kaunas
Šiuolaikinės seniūnijos: Ringaudai
Šiuolaikinės seniūnijos: Ringaudai
2022-08-20 18:00 Ringaudai
Erdvė reikštis. Kūrybinis veiksmas
Erdvė reikštis. Kūrybinis veiksmas
2022-08-25 17:00 Kaunas County Public Library, K. Donelaičio gatvė, Kaunas