Balandis
12
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

„Solo teatro“ spektaklis „Jis ir ji“
2024-04-12 17:30 Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno r. sav Žiūrėti žemėlapyje

„Solo teatro“ spektaklis „Jis ir ji“

▬ Pjesės autorė ir režisierė – Birutė Mar ▬ Dailininkė – Indrė Pačėsaitė ▬ Atlieka Aleksas Kazanavičius ir Birutė Mar ▬ Dalyvauja smuikininkas Artūras Šilalė ▬ Trukmė – 1 val. ▬ RENGINYS NEMOKAMAS

 

Vienos dalies spektaklis „Jis ir ji“ sukurtas pagal J. Biliūno ir jo mylimosios bei būsimos žmonos Julijos atvirlaiškius, vienas kitam siųstus iš Charkovo, Anykščių, Leipcigo, Berlyno, Ciuricho, Zakopanės, kurie ir po šimtmečio tebejaudina tyrumu, nuoširdumu, vos kelerius metus tetrukusios meilės virpėjimu.

 

Birutė Mar: „Išties, ši istorija – lietuviška Romeo ir Džuljetos istorija, kurią norėjosi prikelti scenoje – rekonstruoti lyg išlikusią seną fotografiją, kurioje prie stalelio rymo susimąstę Jonas ir Julija. Norėjosi sugrąžinti tuos subtilius virpesius, atsklindančius iš J.Biliūno kūrybos, Jono ir Julijos meilės laiškų.“

 

„Jiedu abu ilgus metus gyveno toli nuo vienas kito; jiedu nei vienas ilgus metus nežinojo apie kitas kitą, kad abu kartu gyvena pasauly. Pagaliau jiedu susitiko… Abudu nustebo vienas kitą pamatę; abiejų vienu akies mirksniu sudrebėjo širdys krūtinėse; jiedviem rodėsi, kad jie seniai pasižįsta, kad jie jau yra vienas kitą matę. Ir jiedu padavė vienas antram ranką...“ (Jonas Biliūnas, „Jis ir ji“)

 

Tai pirmasis spektaklis iš naujo bibliotekos įgyvendinamo projekto  „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“, kuriuo siekiama platesnės profesionaliojo meno sklaidos Kauno rajone ir kartu parodomas dėmesys kitaip galintiems bendruomenės nariams.

 

Projekto „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“ tikslas – priartinti profesionalųjį meną prie Kauno rajono gyventojų, ypač tų, kurie turi judėjimo ar kitokią negalią. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Kauno rajono savivaldybė, projektui vadovauja vyriausioji bibliotekininkė Elvyra Matveičikienė.

 

 

Laikas

Balandžio 12 d., 17.30 val.

Vieta

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava