Birželis
1
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Muzika

Šventinis Tado Girininko ir kolegų koncertas
2022-03-25 18:00 Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Šventinis Tado Girininko ir kolegų koncertas

Vienas tituluočiausių Lietuvos operos bosų, ryškių vaidmenų kūrėjas Tadas Girininkas šiais metais švenčia 40-metį bei 15 metų operos solisto sukaktį ir ta proga kartu su scenos kolegomis Kauno publiką pradžiugins išskirtiniu šventiniu koncertu.

Į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją T. Girininkas įstojo kaip saksofonininkas ir visiškai negalvojo apie solisto karjerą. Tačiau pirmieji apsilankymai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose atlikėjui paliko tokį stiprų įspūdį, kad netrukus saksofoną iškeitė į dainavimą. Susidomėjęs soliniu dainavimu, T. Girininkas ėmė atkakliai siekti naujo tikslo – 2003 m. pradėjo vokalo studijas pas prof. Vladimirą Prudnikovą, 2009 m. jas baigė, įgijo magistro laipsnį. Jau 2007 metais T. Girininkas debiutavo didžiosiose Lietuvos scenose kaip operos solistas. Talentingas ir darbštus atlikėjas netruko sulaukti pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – už įsimintinus metų vaidmenis 2013 m. T. Girininkui įteikta „Operos švyturio“ premija, jau kitais, 2014 metais, solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už karaliaus Heinricho der Voglerio vaidmenį Richardo Wagnerio operoje „Lohengrinas“ ir Giuseppe‘ės Verdi operų „Ernanis“ (de Silva) bei „Rigoletas“ (Sparafučilė) vaidmenis. Tais pačiais metais prasidėjo ir tarptautinė T. Girininko karjera, kai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jį pastebėjo ypatingai talentingus solistus globojantys danų agentai. Netrukus atlikėjas debiutavo Švedijos festivalyje, Danijoje dainavo Antoníno Dvořáko „Requiem“, pasirodė garsiame Liucernos festivalyje Šveicarijoje, o kiek vėliau pasirašė sutartį su Niurnbergo operos teatru. Dar platesni kūrybos horizontai solistui atsivėrė po pasirodymo operoje „Žydė“ Vokietijos mieste Konstance. Čia jį išgirdo Sankt Galeno teatro vadovas ir iškart po premjeros pasiūlė sutartį.

Pernai metais antrą kartą garbingą „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą pelnęs sodraus boso savininkas, peržengdamas 40-mečio slenkstį, neketina mažinti tempo ir savo gerbėjams žada dar ne vieną įspūdingą vaidmenį.

Kovo 25-osios vakarui kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru Tadas Girininkas ruošia įspūdingą programą, kurioje klausytojai išgirs ne tik gražiausias arijas ir duetus iš žymiausių operų bei miuziklų, bet ir sulauks nuotaikingų staigmenų. Jubiliatą scenoje sveikins ištikimiausi kolegos ir draugai – Vladimiras Prudnikovas, Rafailas Karpis, Tomas Pavilionis, Eugenijus Chrebtovas bei Ieva Prudnikovaitė. O šiam gausiam atlikėjų būriui diriguos Karolis Variakojis.

Bilieto kaina: 12eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 20%

Senjorai: 20%

Studentai: 20%

Asmenys su negalia: 20%