Gegužė
18
Pasirinkti
Pasirinkti

Virtualūs renginiai

Tarptautinė tekstilės meno paroda „Šiuolaikinis mąstymas, tekstilinis pamatymas“
2020-10-26 00:00 - 2020-12-07 01:00 Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Muitinės gatvė, Kaunas

Tarptautinė tekstilės meno paroda „Šiuolaikinis mąstymas, tekstilinis pamatymas“

Ši interaktyvi paroda suburia devynis tarptautinius šiuolaikinio tekstilės meno centrus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Švedijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos. Kiekviena aukštojo mokslo įstaiga savaip suvokia tekstilę šiuolaikinio meno kontekste, tačiau joms visoms būdingas tiek technologinis meistriškumas, tiek konceptualus požiūris.
Parodoje eksponuojami funkciniai objektai ir abstraktesni, dekoratyvesni ir konceptualesni kūriniai. Greta tradicinių išraiškos formų randame piešimą, instaliaciją, mišrią mediją, vaizdo ir garso meną, performansą ir robotiką. Eksperimentai ir neįprastų medžiagų, tokių kaip švitrinis popierius, medicininiai tvarsčiai, optinis pluoštas, metalas, medis, stiklas, plastikas ir derva, naudojimas yra akivaizdesnis nei bet kada.
Menininkų darbuose pateikiamos temos apima žmogaus kūną, religiją, kultūrą, istoriją, aplinką, politiką ir lyčių klausimus. Visa tai rodo, kad šiuolaikiniai tekstilės menininkai peržengia ribas, laužo taisykles ir nuolat eksperimentuoja šioje srityje.

Ištrauka iš parodos kuratorės Neringos Kulik teksto.

Parodos dalyviai: prof. Włodzimierz Cygan, doc. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, doc. Monika Žaltauskaitė-Grašienė, prof. Ieva Krumiņa, doc. Krista Leesi, prof. Aet Ollisaar, prof. Laima Oržekauskienė, prof. Tim Parry-Williams, prof. Anna Tegeström Wolgers, prof. Alice Kettle, vizualiųjų menų prof. emeritė Janis Jefferies.

Paroda vyksta virtualiai IRGI galerijoje: www.irgigalerija.lt

Paroda yra spalio 22-23 dienomis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete įvykusios tarptautinės virtualios konferencijos TEKSTILĖ ATEIČIAI | TEXTILE FOR FUTURE dalis.