Tautodailininkų ir amatininkų jomarkas // „ATATARIA LAMZDŽIAI 2024"
2024 m. birželio 8 d. šeštadienį, nuo 12:00 iki 18:30 val. Pilies kiemo prieigose vyks tautodailininkų ir amatininkų jomarkas bei atviros edukacinės programos.
Jomarkas – tai senovinė miesto mugė/turgus po atviru dangumi. Nuo seno jomarkuose ūkininkai prekiaudavo savo užauginta produkcija, amatininkai ir meistrai – rankų sukurtais dirbiniais, o žmonės atvykdavo ne tik visokio gėrio įsigyti, bet ir susitikti, pabendrauti, pasižmonėti.
Paskutinę festivalio „Atataria lamzdžiai“ dieną prie Kauno pilies vyksiančioje amatininkų ir tautodailininkų mugėje apsilankę miestiečiai ne tik paganys akis, patirs daug šventinio šurmulio, bet ir galės sudalyvauti įdomiose edukacinėse programose bei amatų demonstravimuose.
Mugėje siūloma tradicinių rankų darbo dirbinių įvairovė tikrai nenuvils: galėsite įsigyti molio, medžio (šaukštai, papuošalai, žaislai), lino, vilnos ir tekstilės (audiniai, papuošalai, riešinės, mezginiai ir nėriniai) gaminių, gintaro, natūralių akmenų, vario papuošalų. Jei vaikščiodami po mugę išalksite, kviečiame paskanauti tradicinių lietuvių kepinių (duonos, pyragų, riestainių, šakočių), mėsos, pieno produktų, lauktuvėms nupirkti karamelinių saldainių, medaus, žolelių ar kitų mūsų gimtinėje surinktų ir pagamintų skanumynų.
Nuo 12.30 val. kupolinėje palapinėje, laukiame norinčių geriau pažinti Vandens tradicinėje kultūroje temą, kuriai dedikuotas šių metų festivalis. Palapinėje bus skaitomas pranešimas „Velykų antros dienos prausimo Užupės kaime tradicijos (pranešėja Kėdainių kultūros centro etnografė Regina Lukminienė) bei dr. Arūno Vaicekausko pranešimas „Vandens sakralumas ir reikšmė kalendorinėse šventėse, apeigose ir metiniame darbų cikle”.
Pasisėmus žinių, kviečiame pamiklinti pirštus ir pasimokyti vytinio audimo. Nuo 12:30 iki 16:30 val. juostų audimo paslaptimis dalinsis audėja, tautodailininkė Vilija Ratautienė.
Nuo 14:30 val. iki 18:00 val. smalsuolių lauks tautodailininkas, kalvių kalvis Ričardas Grekavičius. Meistras ne tik supažindins su UNESCO globojamu Lietuvos kryždirbystės amatu, bet ir leis patiems pasigaminti vinį ir ją įkalti.
Kupolinėje palapinėje nuo 14:30 val. Justina Rebždienė iš „Eko žakės“ ves bičių vaško žvakių gamybos dirbtuvėles. Nuo 16:00 val. juvelyrė Darata Surdokaitė-Volungevičienė pakvies į juvelyrikos dirbtuvėlės.
Mugės metu bus galima susipažinti ir su medžio apdirbimo, skiedrų gaminimo tradicijomis ir drožybos menu, kuriuos pristatys privataus Čekauskų etnografijos muziejaus įkūrėjas, amatininkas Gintas Čekauskas.
__________________________
RENGINIAI NEMOKAMI
Festivalio rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.
Partneriai: KMM Tautinės muzikos muziejus, Kauno kultūros centras, Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Kauno arkivyskupija, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Maironio lietuvių literatūros muziejus.
Informaciniai rėmėjai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, dienraštis „Kauno diena“, radijas ir televizija „Pūkas“, portalas TautosakosVartai.lt, naujienų portalas Alkas.lt.
Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti skelbiami viešai.
Daugiau informacijos www.ktkc.lt