Sausis
5
sausis 2025
P A T K P Š S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ieškoti Valyti pasirinkimus
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

„The Family of Man“ Kauno fotografijos galerijoje
2022-11-24 18:00 - 2022-12-31 17:00 Kauno fotografijos galerija, Vilniaus gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

„The Family of Man“ Kauno fotografijos galerijoje

„The Family of Man“ (liet. Žmogaus šeima) – vienos žymiausių fotografijos parodų (1955, MoMA) meno istorijoje fragmentas atkeliauja į Kauną ir kviečia susipažinti su humanistinės fotografijos ištakomis. Apkeliavusi per keliasdešimt šalių ir sumušusi visus lankomumo rekordus, paroda pirmą kartą bus pristatyta Lietuvoje.

Parodos atidarymas Kauno fotografijos galerijoje įvyks lapkričio 24 d. 18 val. Parodos atidaryme lankysis „The Family of Man“ parodą saugojančio Centre national de l‘audiovisuel (CNA) Liuksemburge vadovas Paul Lesch, fotografijos skyriaus vadovė Michèle Walerich ir projektų vadovė Céline Offerman. O taip pat Weltkulturerbe Völklinger Hütte meno centro, skolinančio parodą Kaunui, kuratorius Frank Krämer.

CNA fotografijos kuratorė Anke Reitz atidarymo proga skaitys viešą paskaitą apie „The Family of Man“ istorinę vertę ir neblėstantį aktualumą. Renginys vyks anglų kalbą ir bus transliuojamas Kauno fotografijos galerijos Facebook paskyroje (kaunasgallery.lt).

Paroda, kaip žmonių bendrystės veidrodis

Žymaus fotografijos kuratoriaus Edwardo Steicheno, kaip vizualinis bendrą žmogaus tapatybę patvirtininantis pasakojimas, sumanyta paroda „The Family of Man“ pirmąkart atvėrė duris 1955 m. Niujorko Moderniojo meno muziejuje (MoMA).

Pasak Steicheno, ši paroda demonstruoja, „kad fotografijos menas yra dinamiškas procesas, suteikiantis formą idėjoms ir paaiškinantis žmogų žmogui. Ji sumanyta kaip universalių gyvenimo kasdienybės elementų ir emocijų – esminės žmonijos bendrystės  pasaulyje – veidrodis.“ [1]

Humanistinę parodos mintį perteikė įtraukus modernistinis dizainas, pristatantis 503 fotografijas, sukurtas 273 autorių, tarp kurių Robertas Capa, Henris Cartier-Bressonas, Augustas Sanderis, Wayne‘as Milleris, Romanas Vishniacas ar Dorothea Lange, iš 68 šalių. Šaltojo karo metu pasaulį formavusių kultūrinių ir politinių susiskaldymų fone kelios parodos kopijos per dešimtmetį apkeliavo visą pasaulį, o jas pamatė daugiau kaip 10 milijonų žmonių.

Po šių kelionių paskutinis išlikęs „The Family of Man“ darbų rinkinys buvo perduotas Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei, Steichenui pageidavus, kad svarbiausias jo karjeros darbas būtų rodomas kaip nuolatinė ekspozicija jo gimtojoje šalyje, ir šiuo metu yra saugomas CNA priklausančioje Clervaux pilyje.

Kauno fotografijos galerijoje – centrinis parodos fragmentas

Kauno fotografijos galerijoje bus eksponuojama parodos „The Family of Man“ pagrindinės dalies reprodukcija, susidedanti iš šeimos fotografijų. Ši instaliacija buvo parodyta 2021 m. UNESCO pasaulio paveldo objekte Felkingeno metalurgijos gamykloje (Weltkulturerbe Völklinger Hütte) bendradarbiaujant su CNA surengtoje parodoje „Mon Trésor – Europos lobis Saro krašte“. Instaliaciją sudaro Roberto Carringtono, Nato Farbmano, Vito Fiorenzos, Nina Leen, Carlo Mydanso fotografijos.

Ištisus dešimtmečius „The Family of Man“ jaudino plačiąją visuomenę ir įkvėpė menininkus, mokslininkus ir kuratorius, pritarusius ar kvestionavusius parodos nešamą žinią ir jos reprezentavimo formas, neaplenkdama ir Rytų ir Centrinės Europos. Todėl parodoje subtiliai pristatomas ir žymiosios 1969 m. Maskvoje įvykusios parodos „9 Lietuvos fotografai“ katalogas, kuriame nugulę Lietuvos fotografijos klasikų Mariaus Baranausko, Vitalijaus Butyrino, Algimanto Kunčiaus, Vito Luckaus, Aleksandro Macijausko, Antano Miežansko, Romualdo Rakausko, Liudviko Ruiko ir Antano Sutkaus darbai, įtvirtinę klasikinę humanistine fotografijos raišką Lietuvoje.

Paroda veiks iki gruodžio 31 d.

Paroda yra „Kaunas 2022“ uždarymo renginių programos dalis.

Renginio partneriai: Centre national de l‘audiovisuel (CNA), Weltkulturerbe Völklinger Hütte

Parodą remia „Kaunas 2022“, Vokietijos ambasada Lietuvoje ir Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės garbės konsulas Lietuvoje Ramūnas Garbaravičius.

 

[1] Edwardas Steichenas parodos katalogo pratarmėje: “The Family of Man”, New York: Museum of Modern Art, 1955.

 

Bilieto kaina: 2eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 50%

Asmenys su negalia: 100%

Studentai: 50%

Senjorai: 50%