Vakarai su „Kino pavasario“ filmais Ąžuolyno bibliotekoje
Ąžuolyno biblioteka atidžiai įsiklauso į savo lankytojų pageidavimus, todėl vėl grįžtame su kino vakarais. Vasariui parengėme net tris „Kino pavasario“ filmų seansus.
Visi filmai bus rodomi Žvaigždžių salėje, 1 a. (Radastų g. 2).
Vasario 5 d. 18 val.
Mažytė mama (Petite Maman), 2021, rež. Céline Sciamma, Prancūzija, 72 min, N-7
Filmas pasakoja universalią ir poetišką istoriją apie praradimą, atmintį, nuostabą ir vaizduotę mergaitės akimis. Neli ką tik neteko mylimos močiutės ir padeda tėvams tvarkyti savo mamos vaikystės namus. Tyrinėdama namą ir mišką, kuriame žaisdavo jos mama Marion, Neli sutinka bendraamžę mergaitę, statančią slėptuvę. Jos vardas taip pat Marion. Dialogą tarp kartų kuriantis filmas įgyvendina daugelio svajonę sutikti ir susidraugauti su savo tėvais jaunystėje.
„Mažytė mama“ skleidžiasi lyg pasaka, apgaubta šiltos rudeniškos melancholijos. Sunkiomis temomis ji švelniai užgula ištvermingų jaunų veikėjų pečius. Gamtos belaikiškumo apsuptyje Sciamma’os tiksli režisūra nukreipia žvilgsnį į smalsią vaikišką nuostabą žengiant į stojišką suaugėlišką būtį. Minimalistine forma ir egzistencinių tiesų šnabždesiu filmas kalba skirtingoms kartoms ir kuria šviesų gedėjimo bei atminties paveikslą, pakylėja ir paguodžia mus prisiliesdamas prie gyvenimo ir mirties ribų.“ (Andrei Tănăsescu)
Vasario 15 d. 18 val.
Pirmoji karvė (First Cow), 2019, rež. Kelly Reichardt, Jungtinės Valstijos 122 min., N-13
Tai jautriai papasakota draugystės istorija iš nesvetingų XIX a. pradžios Oregono žemių. Otisas, mažakalbis vienišius ir gabus virėjas, ištvėrė kelionę į vakarus su kailinių žvėrelių medžiotojais. King-Liu, laimės ieškantis imigrantas iš Kinijos, pabėgo nuo persekiotojų, kaltinusių žmogžudyste. Netikėtai susitikę jie pajunta nuoširdų abipusį ryšį ir netrukus pradeda sėkmingą, bet pavojingą sausainių verslą, kuris įmanomas tik slapta dalyvaujant turtingo žemvaldžio karvei.
„Kaip tyloje stipriau suskambantis garsas, Kelly Reichardt filmo tamsoje, perteikiančioje kapitalistinės Amerikos kūrimosi fizinę ir moralinę klampynę, suspindi dviejų atsitiktinai bendrakeleiviais tapusių žmonių draugystė. Filmas subtiliai klausia, kodėl šalyje, kurioje visi imigrantai ir naujakuriai yra lygiaverčiai, netrunka rastis hierarchijos? Vieninteliu priešnuodžiu tampa dėmesingumas kitam, nes kitas žmogui — namai.“ (Aistė Račaitytė)
Vasario 23 d. 18 val.
Arthur Rambo, 2021, rež. Laurent Cantet, Prancūzija, 87 min., N-13
Karimas D. neabejoja savo kandumu ir išmintimi. Jis užtikrintai diskutuoja ir apie poeziją, ir apie politiką. Jis – rašytojas – ne tik provokatyvaus romano, bet ir 140-ties ženklų žinučių online autorius, pakilęs iš Paryžiaus socialinio požemio į viešą gyvenimą. O kas yra „Arthur Rambo“? Neįmanoma atsakyti paprastai ar nuspręsti greitai – bet kažkas daro būtent tai.
„Tai filmas, kuris tęsiasi ir toliau auga jam pasibaigus. Laurent’ui Cantet pavyksta ne tik tiksliai diagnozuoti ir kinematografiškai atkurti įtemptą šiuolaikinės visuomenės, tarpstančios socialinėse medijose, būklę, bet ir itin taikliai pakomentuoti nenumatytas jos komplikacijas. Ši tema nėra išsemta ar atsibodusi, priešingai – ji tokia sudėtinga, kad vis dar mokomės apie tai kalbėti, o „Arthur Rambo“ tampa labai vertingu atspirties tašku.“ (Ignė Smilingytė)
Laukiame atvykstant!
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.