Rugpjūtis
8
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kinas

Videogramos. Filmo „Prieš užgęstant šviesai“ peržiūra
2022-01-20 19:00 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio gatvė 56, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Videogramos. Filmo „Prieš užgęstant šviesai“ peržiūra

Kviečiame į vienintelį festivalio 𝕍𝕚𝕕𝕖𝕠𝕘𝕣𝕒𝕞𝕠𝕤 seansą Kaune! Sausio 20 d. 19 val. Kauno menininkų namuose bus rodomas Ali Essafi dokumentinis filmas „Prieš užgęstant šviesai“.
Šis spalvingas plakatų, žurnalų viršelių, archyvinės medžiagos, džiazo muzikos ir komiksų koliažas žiūrovus nukelia į 8-ojo dešimtmečio Maroko meno sceną, regimą iš pačių menininkų ir aktorių perspektyvos. Daugelis jų atsidūrė kalėjime arba dingo be žinios. Cenzūros ir priespaudos aukoms skirtame filme „Prieš užgęstant šviesai“ – energingai sumontuoti fragmentai prisimenant jaudinantį metą, galiausiai nutildytą represinės karaliaus Hasano II valdžios. Dabar, ir vėl rodant šiuos vaizdus, ano meto liepsnos šviesa trumpam atgyja.
Dokumentika, Marokas, 2020, arabų ir prancūzų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, 70 min.
Filmą pristatys programos sudarytojas Karolis Žukas.
Apie autorių:
Ali Essafi gimė Maroke, kur įgijęs psichologo išsilavinimą pradėjo dirbti vizualiųjų menų srityje ir režisuoti dokumentinius filmus. Tarp jo kaip režisieriaus darbų – „Général, nous voilà“ (1997 m.), „Šaknų laukų tyla“ (1998 m.), „Uarzazato filmas“ (2001 m.), „Šeichatų bliuzas“ (2005 m.) ir „Peržengiant septintuosius vartus“ (2017 m.), įvertinti ir apdovanoti tarptautiniu mastu. 2003 m. Essafi buvo paskirtas Maroko nacionalinės radijo ir televizijos.
🎥 Filmo seansas – NEMOKAMAS. Renginio metu būtina dėvėti medicininę kaukę ir pateikti galimybių pasą (ar jam prilyginamą dokumentą).
Filmas „Prieš užgęstant šviesai“ yra festivalio programos „Tai, kas liko neužbaigta“ (kuratorius Karolis Žukas) dalis, kurios fokusas - archyvinis kinas, asmeniniai ir viešieji prisiminimai.
𝕍𝕚𝕕𝕖𝕠𝕘𝕣𝕒𝕞𝕠𝕤 – tai antrą kartą rengiamas videomeno, menininkų filmų ir judančių vaizdų praktikų festivalis, kuriame pristatomi šiuolaikiniai kūrėjai ir jų darbai, neretai pasirodantys už įprastos filmų rinkos ribų. Žodis „videograma“ pažodžiui reiškia video – vaizdo – rašymą, taigi šio festivalio tikslas – pristatyti kiną ir videomeną, kuris ne tik reflektuoja, bet ir aktyviai kuria istoriją, pratęsdami vaizdinę sąmonę, tampa ypatinga išraiškos ar pokalbio priemone.