Lapkritis
24
lapkritis 2024
P A T K P Š S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
Ieškoti Valyti pasirinkimus
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Edukaciniai

Vilko vaikai: apie karo atmintį kalbasi istorikė Rūta Matimaitytė ir režisierė Greta Štiormer
2024-05-03 16:30 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio gatvė 56, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Vilko vaikai: apie karo atmintį kalbasi istorikė Rūta Matimaitytė ir režisierė Greta Štiormer

Gegužės 3 d., 16:30 val, Kauno menininkų namuose įvyks Lietuvos istorijos instituto doktorantės, vilko vaikų temą tyrinėjančios istorikės Rūtos Matimaitytės ir teatro režisierės, trečios kartos vilko vaiko anūkės Gretos Štiormer paskaita „Vilko Vaikai: apie karo atmintį kalbasi istorikė Rūta Matimaitytė ir teatro režisierė Greta Štiormer”.

Renginio metu Greta Štiormer pristatys savo senelio Leonhard Štiormer išgyventą istoriją, pasidalins autentiška dokumentine medžiaga iš atrasto šeimos archyvo. Ieškodama savo pačios santykio su šeimos atmintimi ir norėdama įprasminti ją kultūriniame kontekste, Greta Štiormer pradėjo plėtoti Vilko Vaikų istorijos tyrimą, kuris remiasi jos senelio Leonhardo išgyvenimais ir neeiline karo, emigracijos, o vėliau ir savos tapatybės atradimo iš naujo patirtimi. Tuo tarpu istorikė Rūta Matimaitytė paskaitoje ne tik apžvelgs vilko vaikų istoriją iš mokslinės ir chronologinės perspektyvos, bet ir pateiks platesnį vilko vaikų istorijos kontekstą.

---

Greta Štiormer – Vilniuje gyvenanti jaunosios kartos teatro režisierė, tarpdisciplininio meno ir šiuolaikinės operos kūrėja. Užaugusi Kaune, Greta Štiormer yra vilko vaiko Leonhard Štiormer anūkė. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Greta baigė teatro režisūros bakalauro studijas Eimunto Nekrošiaus kurse, vėliau baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje (kurso vadovai: D. Narkevičius, O. Juciūtė), vėliau stažavosi NiuJorke Beth Morrison Projects organizuojamuose prodiuserių kursuose. Kaip teatro režisierė savo kūrybą pristatė tokiose scenose ir organizacijose kaip „Atlanticx” Buenos Airėse, „Operomanija”, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinė dramos meno akademija Paryžiuje, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, teatras „Meno fortas”, Kauno menininkų namai, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Yra laimėjusi tokius konkursus kaip Klaipėdos jaunųjų teatro dienų festivalis, taip pat šiuolaikinės operos eskizų konkursą „Operos genomas” ir „DramaTest” bei geriausios režisierės prizą Alytaus „Com-media” festivalyje. Šiuo metu Greta aktyviai tyrinėja Vilko Vaikų temą – ieško būdų kaip atgaivinti istorinę atmintį per asmeninę šeimos istoriją.

Rūta Matimaitytė – istorikė, Lietuvos istorijos instituto doktorantė, rengianti disertaciją „Vaikų migracija į sovietų Lietuvą 1944 – 1960 metais: istorija, atmintis ir trauma“. Rūta Matimaitytė bakalauro bei magistro studijas baigė Vilniaus universitete, Istorijos fakultete ir toliau tęsia studijas Lietuvos istorijos institute. Doktorantūros studijų metu stažavosi Frankfurto prie Maino Atminties studijų platformoje, Herderio institute, Nord – Ost institute Liuneburge. Dalyvavo mokslinėse konferencijose Lenkijos, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje ir Vokietijoje. Rūta aktyviai įsitraukia į įvairius socialinius projektus ir prisideda prie vilko vaikų temos sklaidos. Jos iniciatyva buvo sukurta socialinio tinklo Facebook puslapis ir platforma Vilko vaikai/Wolfskinder, kurioje aktyviai kuriamas istorinis turinys. Nuo 2024 metų Rūta vadovauja kultūrinės edukacijos platformai „Atminties tiltai”.

-

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.
Renginio iniciatorė Greta Štiormer dėkoja:
– Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui bei Kauno menininkų namams už pagalbą įgyvendinant paskaitas;
– Goethe Institutui Lietuvoje už geranorišką bendradarbiavimą;
– Savo močiutei Leontinai Štiormer, kuri atidžiai vedė ir supažindino su jau anapilin išėjusio senelio istorija.


PASIMATYMAI: Perdegimas. Kaip laiku atpažinti, valdyti ir išvengti? ❖ Atminties mankšta
PASIMATYMAI: Perdegimas. Kaip laiku atpažinti, valdyti ir išvengti? ❖ Atminties mankšta
2024-11-25 18:30 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio gatvė 56, Kaunas, Kauno m. sav