Rugsėjis
27
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Edukaciniai

XXI-asis tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas
2021-07-29 15:00 - 2022-08-18 16:00 Muitinės gatvė 2, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

XXI-asis tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas

Kaune rengiamas jau dvidešimt pirmas  tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas.  Simpoziumas vyks Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse, kur tarptautinė menininkų komanda kurs meno kūrinius iš kaulinio porceliano. Simpoziumas taps kūrybine eksperimentinių dirbtuvių platforma, kuriose keramikai ir kitų sričių menininkai galės kurti, pasitelkiant tradicines ir inovatyvias keramikos raiškos formas.

Šių metų simpoziumo tema – „Porceliano miestas.“ Jis dedikuotas Kauno porceliano istorijai, kuri yra tampriai susijusi  su dailiosios keramikos gamykla „Jiesia“, kur startavo ir pirmieji  porceliano  simpoziumai. Simpoziumo dalyviai reflektuos post industrinio keramikos meno ir dizaino temose ir sukurs kūrinius numatytai parodinei erdvei Kauno centriniame pašte. Šios kūrybos rezultatus bus galima pamatyti simpoziumo  parodoje „Porceliano miestas“, kuri  atidaroma  2022 m. rugsėjo 29 d.   

Pašte taip at  bus galima išvysti  ir Kauno porceliano istoriją, „Jiesioje“  sukurtus pramoninius porceliano dizaino  indus ir mažo tiražo dizaino  pavyzdžius, Kauno dailės instituto keramikos ir porceliano katedros sukurtus indų, servizų  projektus parodoje  „Kaulinio  porceliano dizainas Lietuvoje-  „Jiesia“ tyrimas“, kuratorius dr. Rokas Dovydėnas. Ši laikotarpis, nors ir buvo  ganėtinai trumpas - pirmieji  kaulinio porceliano indai pradėti  gaminti apie 1978 metus, stipriai  įtakojo keramikos meno ir dizaino  raidą  Lietuvoje.

Šių metų kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai  - tai  pasaulyje vertinami keramikai Sabrina Basten (Vokietija),  Monika Patuszynska  (Lenkija), Alison Safford (JAV), Janina Myronowa  (Lenkija/ Ukraina), Jurgita Jasinskaitė (Lietuva),  Ming-Miao Ko (Belgija), Jānis Kupčs (Latvija), Viktória Maróti (Vengrija),   fotomenininkas ir dizaineris Liudas Parulskis (Lietuva), VDA absolventas dizaineris Vilius Dringelis (Lietuva). Simpoziumo metu  menininkai pristatys savo kūrybą simpoziumo dalyvių kūrybos vakaruose, kurie vyks  rugpjūčio 4, 9 ir 11 dienomis  VDA Kauno fakultete, atviroje galerijoje „Arterija“  tapusioje Kuzmos gatvelėje. Su  porcelianu susipažinti  bus galima ir visiems norintiems atvirose porceliano dirbtuvėse -  edukaciniuose užsiėmimuose simpoziumo parodos metu (tik su išankstine registracija).

Kaulinis porcelianas -  tai viena iš labiausiai vertinamų porceliano rūšių. Jo sudėtyje yra  ugniai atsparus molis kaolinas, lauko špatas, smėlis ir kalcis, esantis galvijų kaulų pelenuose. Būtent tai lemia kaulinio porceliano pavadinimą ir savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, tad galima išgauti  labai plonus gaminius, peršviečiamas ir baltas. Tačiau  tuo pačiu  tai  yra labai  įnoringa medžiaga, reikalaujanti tam tikrų darbo technikų ir įgūdžių. Kaip dirbti su  ja, simpoziumo dalyvius konsultuoja  kuratorius Vilniaus dailės akademijos Kauno  fakulteto  docentas Remigijus Sederevičius.   

Projektą organizuoja  Vilniaus dailės akademijos  Kauno  fakultetas,  projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir projekto partneris -  Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

 

Daugiau  informacijos: www.porcelianosimpoziumas.lt, www.facebook.com/porcelianosimpoziumas

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo koordinatorė Giedrė Petkevičiūtė

[email protected]

+37061280773