Gegužė
28
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Edukaciniai

EDUKACIJŲ CIKLAS: MENO LABORATORIJA
2022-05-19 17:00 A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

EDUKACIJŲ CIKLAS: MENO LABORATORIJA

A. ir P. Galaunių namai-muziejus (Vydūno al. 2, Kaunas) tęsia ,,Meno laboratorijos“ edukacijas ir kviečia vaikus, šeimas, suaugusius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamas Meno laboratorijos edukacijas, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.
Gegužės mėnesį kviečiame į šiuos edukacinius užsiėmimus:
*
GEGUŽĖS 5 D. 17 VAL. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ
Pažinkite pasaulį per autorinę, lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje – ekslibrisai. Tai – ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę.
Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.
*
GEGUŽĖS 7 D. 11 VAL. TAPYBOS PLENERAS VYTAUTO TREČIOKO PARODOJE ,,MALONUMAS“
Vytautas Trečiokas (1912-2002) – tarpukario Alytaus miesto vyr. inžinierius architektas. Be savo pagrindinės veiklos, laisvalaikiu Trečiokas mėgo meistrauti baldus, tapyti. Šiuo metu A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje veikiančioje parodoje ,,Malonumas“ eksponuojami jo tapybos darbai, kuriuos Alytaus kraštotyros muziejui perdavė autoriaus sūnus Raimundas.
V. Trečiokio darbuose juntamas architekto tikslumas, braižas. Siužetams būdingos geometrinės formos, proporcijos. Kartu su edukatore – dailininke Nijole Jurkuviene apžiūrėsite autoriaus darbus ir pasinersite į savo kompozicijų kūrimą.
*
GEGUŽĖS 13 D. 15 VAL. JAUSMŲ MANDALA
Edukacijų metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas.
*
GEGUŽĖS 19 D. 17 VAL. ART DECO MENAS LIETUVOJE
Užsiėmimo metu būsite supažindinti su art deco stiliumi (pranc. trumpinys iš art decoratif – dekoratyvinis menas), XX a. 3-4 deš. meno kryptis. Nagrinėdami šio stiliaus bruožus, istorinius momentus suprasite, kad art deco kryptis būdinga tiek vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje, tiek architektūriniuose interjerų ir eksterjerų sprendimuose.
Praktinėje užsiemimo dalyje įvairiomis technikomis patys kursite art deco elementus.
*
GEGUŽĖS 21 D. 11 VAL. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI
Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi.
Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.
*
GEGUŽĖS 26 D. 17 VAL. TAPYBOS PLENERAS: PAVASARIO ŽYDĖJIMAS
Už lango vis labiau bunda gamta, lepina saulės spinduliai, žaliuojantys medžiai. Kviečiame į tapybos plenerą, kuriame susipažinsite arba pratęsite pažintį su tokiais kūrinių žanrais kaip peizažas, natiurmortas. Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus pavasariškas Ąžuolyno peizažas ar sukurta natiurmorto kompozicija? Stebėdami aplinką, objektų struktūrą, spalvas, tonus, šešėlius mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite aplinką popieriaus lape.
*
GEGUŽĖS 28 D. 11 VAL. ARNAS FUNKAS – FUNKCIONALIZMO PRADININKAS LIETUVOJE
Edukacijos metu lankysitės A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje veikiančioje parodoje ,,ARNO FUNKcionalizmas“, kurioje plačiau susipažinsite su tarpukario architekto Arno Funko asmenybe ir kūryba. Nesuklysime Arną Funką pristatydami kaip inžinierių architektą, interjerų kūrėją, funkcionalizmo architektūros pradininką, kurio ryškiausius darbus galime pamatyti Kaune. Būtent 1919-1939 metų laikotarpyje, kai Kaune buvo išduota net 6000 statybos leidimų gyvenamųjų namų statybai ar rekonstrukcijai, Arnas Funkas įsitvirtino kaip modernių namų architektas, gebantis derinti funkcionalumą ir estetiką.
Kartu su edukatore-dailininke Nijole Jurkuviene atkreipsite dėmesį į Arno Funko kurtus interjerus ir juose panaudotą tautinį stilių, art deco formas, kurias praktinėje dalyje panaudosite kurdami savo interjero kompozicijas.
--
Vienos edukacijos kaina:
suaugusiems, studentams - 5 eur
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams - 3 eur
Trukmė: 1,5 val.
Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95 arba +37067280767

Bilieto kaina: 5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 40%

Asmenys su negalia: 100%

Senjorai: 40%


Kviečiame Vaikų gynimo dieną švęsti su Nikiforu
Kviečiame Vaikų gynimo dieną švęsti su Nikiforu
2023-06-01 11:00 K. Donelaičio g. 16, Kaunas, Kauno m. sav