Kovas
4
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Žako Šapiro (Jacques Chapiro) tapybos darbų paroda
2024-02-02 18:00 - 2024-03-10 17:30 Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r. sav Žiūrėti žemėlapyje

Žako Šapiro (Jacques Chapiro) tapybos darbų paroda

Vasario 2 d., penktadienį, 18 val. Kauno rajono muziejuje (Pilies takas 1, Raudondvaris) atidaroma Žako Šapiro (Jacques Chapiro) tapybos darbų paroda, kurioje bus pristatyti 33 tapytojo darbai iš garsaus meno kolekcionieriaus Samuelio Taco (Shmuel Tatz) asmeninės kolekcijos (Niujorkas). Tai didžiausia kada nors pristatyta šio dailininko darbų paroda Lietuvoje. Dalis parodoje pristatomų paveikslų nėra rodyti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

 Ž. Šapiro kūryba įvairiapusė. Menininkas mėgo kūrybinius eksperimentus, žaidė skirtingais stiliais, tokiais kaip kubizmas, impresionizmas ir fovizmas. Kai kurie meno istorikai ne kartą rašė apie Ž. Šapiro kūrybos tvirtą ryšį su van Gogo (Vincent van Gogh), Sutino (Soutine) ir Beicono tapyba. Ž. Šapiro darbai pristatomi Nacionaliniame modernaus meno muziejuje Paryžiuje ir Čikagos meno institute, muziejuose Rusijoje, Prancūzijoje.

 Ž. Šapiras – vienas Paryžiuje kūrusių litvakų. Knibždančiame Paryžiaus meno pasaulyje, kurio centre buvo Monparnasas, ypač išsiskyrė viena grupė – žydų menininkai iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, vėliau Carinės Rusijos imperijos, Lenkijos ir Vidurio Europos. Nors dailininkų stiliai buvo įvairūs, juos siejo bendras likimas – bėgti nuo antisemitinių persekiojimų gimtosiose šalyse. Kai kurie šių žydų, kilusių iš LDK teritorijos, vadinamų litvakais, išgarsėjo, pavyzdžiui, Chaimas Sutinas (Chaim Soutine), Žakas Lipšicas (Jacques Lipchitz) ir Markas Šagalas (Marc Chagall), o kiti neturėjo laiko ar sėkmės išgarsėti.

 Ž. Šapiro tapybos darbų paroda – pirmoji iš trijų Kauno rajono muziejaus 2024 m. organizuojamų parodų skirų litvakų dailei pristatyti. 2024 m. balandžio 26 d. bus pristatytos Žako Lipšico (Jacques Lipchitz) grafikos, piešinių bei eskizų, o liepos 5-ąją – tapybos darbų paroda „Nuo L’ Ecole de Vilnius iki L’ Ecole de Paris“ – XX a. litvakų gyvenimo portretai. Visi šiose 3 parodose eksponuojami darbai – iš Samuelio Taco asmeninės kolekcijos (Niujorkas).

Žako Šapiro (Jacques Chapiro) tapybos darbų paroda Raudondvraio pilyje vyks iki 2024 m. kovo 10 d.

Bilieto kaina: 5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 39%

Asmenys su negalia: 39%

Studentai: 39%

Senjorai: 39%