Liepa
1
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna A / B / C
2022-08-11 18:00 Kauno kultūros centro didžioji salė, Kauno kultūros centras, Vytauto prospektas, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna A / B / C

„𝐓𝐑𝐈𝐁𝐔𝐍𝐄 // 𝐃𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐞𝐥𝐟!“ – 𝐭𝐚𝐢 𝐝𝐯𝐢 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐨𝐬 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮̄𝐫𝐨𝐬 𝐬𝐨𝐬𝐭𝐢𝐧𝐞𝐬 – 𝐊𝐚𝐮𝐧𝐚̨ 𝐢𝐫 𝐄𝐬̌𝐚̨ 𝐩𝐫𝐢𝐞 𝐀𝐥𝐳𝐞𝐭𝐨 𝐯𝐢𝐞𝐧𝐢𝐣𝐚𝐧𝐭𝐢𝐬 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐚𝐬, 𝐤𝐮𝐫𝐢𝐬 𝐢̨ 𝐬̌𝐨𝐤𝐢𝐨 𝐝𝐮𝐞𝐭𝐮𝐬 𝐬𝐮𝐣𝐮𝐧𝐠𝐢𝐚 𝐦𝐞𝐧𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐮𝐬.
Rugpjūčio 11 d. 18:00 | Trukmė: 75 min.
Kauno kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A, Kaunas
„𝐇𝐚𝐧𝐝𝐬 𝐔𝐩“ | 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐭𝐞̇ 𝐋𝐢𝐬𝐢𝐜̌𝐤𝐢𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇ (𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐚)
𝐾𝑜𝑘𝑖̨ 𝑝𝑟𝑜𝑡𝑒𝑠𝑡𝑜 𝑘𝑢̄𝑑𝑖𝑘𝑖̨ 𝑚𝑒𝑠 𝑢𝑧̌𝑎𝑢𝑔𝑖𝑛𝑠𝑖𝑚𝑒 – 𝑙𝑎𝑖𝑠𝑣𝑒̇𝑠 𝑎𝑟 𝑎𝑔𝑟𝑒𝑠𝑖𝑗𝑜𝑠 𝑠𝑖𝑚𝑏𝑜𝑙𝑖̨? 𝑃𝑎𝑠𝑖𝑟𝑖𝑛𝑘𝑖𝑚𝑢𝑖 𝑡𝑢𝑟𝑖𝑚𝑒 𝑣𝑖𝑠 𝑚𝑎𝑧̌𝑖𝑎𝑢 𝑙𝑎𝑖𝑘𝑜.
„Labas, aš esu Agnietė ir kviečiu Tave kartu pakelti rankas į viršų!“ „Hands Up“ yra fizinė kūno pozicija, kuri atsikartoja daugelyje skirtingų kultūrinių, socialinių ir religinių kontekstų bei savyje talpina turinio daugiasluoksniškumą. Kontekstas, kurį pasirinko kūrėja – protesto kultūra. Lietuvoje protestas tapatinamas su stipriai romantizuotu Sąjūdžio laikmečiu, tačiau pastarųjų pasaulio įvykių kontekste, žvelgiant iš sociologinės perspektyvos, vertėtų kvestionuoti protesto kultūros kaip gėrio savaime tezę. Nekonstruktyvus protestas yra patogi forma anarchijai įsigalėti. Protesto kultūros inspiruotas choreografinis vyksmas kvestionuoja trapią distanciją tarp pasidavimo ir atsidavimo, susitaikymo ir pasipriešinimo. Savošokio vyksme kūrėja kelia retorinį klausimą, kokį mes užauginsime protesto kūdikį – kaip laisvės, ar kaip agresijos simbolį?
„𝐑𝐚𝐮𝐦“ | 𝐖𝐢𝐥𝐥𝐢𝐚𝐦 𝐂𝐚𝐫𝐝𝐨𝐬𝐨 (𝐋𝐢𝐮𝐤𝐬𝐞𝐦𝐛𝐮𝐫𝐠𝐚𝐬)
“𝐾𝑎𝑟𝑡𝑎𝑖𝑠 𝑗𝑎𝑢𝑐̌𝑖𝑢𝑜𝑠𝑖 𝑡𝑎𝑟𝑠𝑖 𝑛𝑜𝑟𝑒̇𝑐̌𝑖𝑎𝑢 𝑎𝑡𝑠𝑖𝑡𝑟𝑒𝑛𝑘𝑡𝑖 𝑖̨ 𝑠𝑖𝑒𝑛𝑎̨ 𝑖𝑟 𝑡𝑎𝑖𝑝 𝑠𝑎𝑣𝑜 𝑝𝑠𝑖𝑐ℎ𝑜𝑙𝑜𝑔𝑖𝑛𝑖̨ 𝑠𝑘𝑎𝑢𝑠𝑚𝑎̨ 𝑝𝑎𝑣𝑒𝑟𝑠𝑡𝑖 𝑓𝑖𝑧𝑖𝑛𝑖𝑢”
Šokio performansas „Raum“ – vieta, kur susitinkame su savo demonais, baimėmis ir atlaidumu. Tai akistatų ir vidinės pusiausvyros paieškų vieta, siekiant taikiai judėti pirmyn. Šis spektaklis siekia priimti tamsą, kuri kartais vyrauja mumyse, ir ją sušvelninti, sukuriant erdvę be smerkimo ir baimės. „Raum“ yra mūsų išsivadavimo erdvė ir užgniaužtas šauksmas, kurį per ilgai laikėme savyje.
Rugpjūčio 12 d. 18:00 | Trukmė: 50 min.
Kauno kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A, Kaunas
„𝐈̨𝐬𝐤𝐢𝐥𝐢𝐦𝐚𝐢“ | 𝐆𝐫𝐞̇𝐭𝐞̇ 𝐒̌𝐦𝐢𝐭𝐚𝐢𝐭𝐞̇ (𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐚)
„𝑂𝑖! 𝑀𝑖𝑛𝑢 𝑎𝑛𝑡 𝑠𝑎𝑣𝑜 𝑏𝑎𝑖𝑚𝑒̇𝑠. 𝑉𝑎𝑗𝑒̇𝑧𝑎𝑢! 𝑇𝑢 𝑖𝑟𝑔𝑖 𝑐̌𝑖𝑎.“
„Įskilimai“ prasideda nuo distopijos: esame atskiri, aiškūs ir apibrėžiami. Tačiau būdama scenoje neišsilaikau viena. Suskilinėjusi ir daugialypė slepiu savo sudėtingumą ir tuo žeidžiu save. Švaistydama jėgą, susitinku save kaip pažeidžiamą ir trokštančią sietis.
„(𝐝𝐢) 𝐒𝐩𝐞𝐫𝐚𝐫𝐞 – 𝐃𝐮𝐨“ | 𝐆𝐢𝐨𝐯𝐚𝐧𝐧𝐢 𝐙𝐚𝐳𝐳𝐞𝐫𝐚 (𝐈𝐭𝐚𝐥𝐢𝐣𝐚)
„𝑌𝑟𝑎 𝑑𝑎𝑢𝑔 𝑏𝑙𝑜𝑔𝑖𝑎𝑢 𝑛𝑒𝑖 𝑡𝑖𝑘𝑒̇𝑡𝑖 𝑡𝑖𝑘 𝑡𝑢𝑜, 𝑘𝑎̨ 𝑚𝑎𝑡𝑜𝑡𝑒. 𝑇𝑎𝑖 𝑚𝑎𝑡𝑦𝑡𝑖 𝑡𝑖𝑘 𝑡𝑎𝑖, 𝑘𝑢𝑜 𝑡𝑖𝑘𝑖𝑡𝑒!“
Gyvendami visuomenėje, kurioje informacija perpildo mūsų kasdienį gyvenimą, dažnai neatskiriame, kas teisinga, o kas ne, todėl pats tikėjimas tampa ginčijamu. Performansas „Credere“ yra pagrįstas žmogaus įsitikinimų, kurie veikia jo realybę, vizijas ir idealus, tyrinėjimu. Šokėjų ir muzikanto atliekamas performansas kvestionuoja skirtingus žmogaus įsitikinimus ir tyrinėja būdą, kaip mes matome ir suvokiame nematomą. „ConTempo“ programoje atliekamas „Credere“ choreografinės ištraukos fragmentas „(di) Sperare – Duo“, leidžiasi į dar gilesnį įsitikinimų, tikėjimo reikšmės ir žmonių pasaulio suvokimo tyrinėjimo lygmenį. Pasirodymo metu du kūnai leidžiasi į dialogą ir opoziciją, kraštutinumus ir ekscesus, sąryšį ir atsiskyrimą, viltį ir neviltį, vedančius į vienas kito atradimą ir nematomų, tačiau juos jungiančių ryšių pajutimą.
Rugpjūčio 13 d. 18:00 | Trukmė: 65 min.
Kauno kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A, Kaunas
„𝐓𝐚𝐢 𝐧𝐞 𝐭𝐚𝐯𝐨 𝐬𝐚𝐩𝐧𝐚𝐬“ | 𝐕𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐏𝐢𝐭𝐫𝐢𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇ (𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐚)
„𝑇𝑎𝑖 𝑛𝑒 𝑡𝑎𝑣𝑜 𝑠𝑎𝑝𝑛𝑎𝑠“ – 𝑠̌𝑖𝑢𝑜𝑙𝑎𝑖𝑘𝑖𝑛𝑖𝑜 𝑠̌𝑜𝑘𝑖𝑜 𝑠𝑝𝑒𝑘𝑡𝑎𝑘𝑙𝑖𝑠, 𝑘𝑜𝑛𝑐𝑒𝑝𝑡𝑢𝑎𝑙𝑖𝑎𝑖 𝑖𝑟 𝑚𝑢𝑧𝑖𝑘𝑎𝑙𝑖𝑎𝑖 𝑛𝑎𝑔𝑟𝑖𝑛𝑒̇𝑗𝑎𝑛𝑡𝑖𝑠 𝑚𝑎𝑖𝑠̌𝑡𝑜 𝑓𝑒𝑛𝑜𝑚𝑒𝑛𝑎̨ 𝑖𝑟 𝑠𝑎̨𝑙𝑦𝑔𝑎𝑠 𝑗𝑎𝑚 𝑘𝑖𝑙𝑡𝑖 𝑠̌𝑖𝑢𝑜𝑙𝑎𝑖𝑘𝑖𝑛𝑒̇𝑗𝑒 𝑣𝑖𝑠𝑢𝑜𝑚𝑒𝑛𝑒̇𝑗𝑒.
Kaip teigia menininkė V. Pitrinaitė, šis performansas gimė saviizoliacijoje, eksperimentuojant su judesiu, garso efektų pedalu ir tekstais, varijuojančiais tarp laisvų asociacijų srauto, repo dainos žodžių ir politinių šūkių. Pasirodymas siūlo netikėtas maištininkės figūros interpretacijas, su humoru ir kartu labai rimtai, kuria ir perteikia prieštaravimo ir pasipriešinimo varomosiose jėgose slypinčią teigiamą kūrybinę energiją. Tai tarsi ritualas, kurio metu atlikėja iškviečia savo maištaujančias demones ar deives, veikiančias prieš esamą socialinę tvarką ir normalumą, ir tarsi veiksmas prieš rezignaciją ar bejėgiškumą, vienijantis ir įgalinantis jame dalyvaujančius.
„𝐓𝐚𝐢, 𝐤𝐚𝐬 𝐦𝐮𝐦𝐬 𝐧𝐞𝐩𝐫𝐢𝐤𝐥𝐚𝐮𝐬𝐨“ | 𝐒𝐚𝐫𝐚𝐡 𝐁𝐚𝐥𝐭𝐳𝐢𝐧𝐠𝐞𝐫 (𝐋𝐢𝐮𝐤𝐬𝐞𝐦𝐛𝐮𝐫𝐠𝐚𝐬)
Sarah Baltzinger kūrinys gvildena idėją apie tai, kas mums nepriklauso. Susijungiant dažnai prieštaraujančioms energijoms ir skysčiams, mes tarsi metaforiškai susiduriame su savo emocijų kūrimu ir formavimu. Tad išlieka klausimas, kas, nepaisant mūsų pačių, lieka mums kaip palikimas? Bandant atsakyti į užduodamus retorinius klausimus, šis pašėlęs šokis išgyvenamas kaip malda, kad tyla taptų sava. Čia prarandame save, atsijungiame, rizikuojame ir atrandame naują save kitoje dimensijoje.
∙∙
Visi renginiai nemokami.
Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“.
∙∙
ConTempo festivalis – Kaunas 2022 programos dalis. Visa festivalio programa: www.contempofestival.lt
Festivalio abonementai: bit.ly/ConTempoAbonementas

„ConTempo“ 2022: „Laikykis“ (Prancūzija)
„ConTempo“ 2022: „Laikykis“ (Prancūzija)
2022-08-02 12:00 Kertupio g. 18, Neveronys, Kauno r. sav
„ConTempo“ 2022: „Vėtrungė“ | Boris Gibé (Prancūzija)
„ConTempo“ 2022: „Vėtrungė“ | Boris Gibé (Prancūzija)
2022-08-02 17:00 ,,Santakos" parkas, Pilies gatvė, Kaunas
„ConTempo“ 2022: „Vėtrungė“ | Boris Gibé (Prancūzija)
„ConTempo“ 2022: „Vėtrungė“ | Boris Gibé (Prancūzija)
2022-08-02 19:30 ,,Santakos" parkas, Pilies gatvė, Kaunas